Logo A.M. SEO
SEO

Dlaczego dobrze mieć Google Analytics na stronie

Google Analytics oferuje szereg narzędzi analitycznych, które pozwalają na zdobycie wartościowych informacji o ruchu na stronie internetowej.

W ten sposób można możesz się dowiedzieć, kto odwiedza stronę, jakie są jego preferencje, a także jakie działania są skuteczne w przyciąganiu użytkowników.

Oto kilka powodów, dla których warto używać Google Analytics na swojej stronie internetowej:

  1. GA (Google Analytics) pozwala Ci śledzić ruch na stronie  dzięki czemu dowiesz się, kto odwiedza witrynę i co powinieneś publikować aby przyciągnąć uwagę użytkowników (np. jakiego rodzaju posty wzbudzają zainteresowanie).
  2. GA pozwala na ustawienie celów biznesowych i śledzenie czy są one osiągane. Np. jeżeli twoja strona sprzedaje produkty, GA pozwala na śledzenie liczby transakcji oraz wartości sprzedaży. To Ci pomoże w ocenie tego, czy Twoje działania marketingowe są skuteczne, czy przyciągają klientów lub zwiększają sprzedaż
  3. GA daje Ci możliwość śledzenia sąd pochodzi ruch na Twojej stronie, czy to jest ruch z reklam z sieci społecznościowych, a może ruch organiczny z wyszukiwarki Google. Możesz dzięki temu określić które działania marketingowe są najskuteczniejsze i skupić się właśnie na nich.
  4. GA śledzi zachowanie użytkowników na stronie. Sprawdza jaki czas spędzili na stronie, ilość wyświetleń podstron, współczynnik odrzuceń itp. Jeżeli przeanalizujesz te dane, od razu zauważysz które strony są najbardziej atrakcyjne dla użytkowników, a które trzeba poprawić.
  5. GA daje Ci możliwość śledzenia wydajności kampanii marketingowych np. reklam Google Ads czy kampanii e-mailowych. Możesz dzięki temu ocenić, co Ci przynosi największe korzyści i dostosować do tego swoją strategię marketingową.
  6. Google Analytics pozwala na monitorowanie konwersji, czyli działań użytkowników, które są dla nas najważniejsze. Może to być np. dokonanie zakupu, wypełnienie formularza kontaktowego lub subskrypcja newslettera. Dzięki temu możemy śledzić, ilu użytkowników wykonuje działania o które nam chodzi i które źródło ruchu generuje największe zyski.
  7. Google Analytics pozwala na dostęp do danych w trybie rzeczywistym, czyli możemy zobaczyć ilu użytkowników jest obecnie na naszej stronie, jakie strony są aktualnie przeglądane, jak również skąd pochodzą użytkownicy.

Podsumowując, Google Analytics to świetne, darmowe narzędzie które może Ci znacząco pomóc w rozwoju Twojej strony internetowej. Koniecznie zainstaluj!

Podziel się tym postem:

Podobne posty

Agnieszka Mrugała
zamów bezpłatną konsultację dotyczącą twojej strony