Logo A.M. SEO
SEO

Link Baiting – o co chodzi?

Link baiting to strategia marketingowa polegająca na tworzeniu treści w taki sposób, aby zachęcić użytkowników do udostępniania i linkowania ich na swoich stronach internetowych.

W skrócie, jest to technika, która ma na celu przyciągnięcie ruchu na naszą stronę poprzez stworzenie wartościowej treści do której inne strony będą naturalnie linkować.

Ponieważ w erze cyfrowej najważniejszą walutą jest uwaga użytkowników, link baiting może być skuteczną strategią, pozwalającą na przyciągnięcie klientów.

Jednocześnie, linkowanie do treści na naszej stronie może poprawić jej pozycje w Google, co z kolei przekłada się na większą liczbę odwiedzających (a o to nam chodzi).

Czym jest link baiting?

Link baiting polega na stworzeniu treści, która jest tak wartościowa i interesująca, że inni użytkownicy będą chcieli ją (z własnej woli) udostępnić na swoich stronach internetowych. Może to być artykuł, wideo, infografika, konkurs, quiz czy cokolwiek nam przyjdzie do głowy a jest warte polecenia.

W ten sposób nasza treść zyskuje popularność, inne strony do niej linkują a my zyskujemy odwiedzających i poprawiamy sobie profil linków.

Jakie są korzyści wynikające z link baitingu?

Wzrost ruchu na stronie internetowej

Link baiting, jak już wspomniałam, polega na tworzeniu wartościowych treści, które przyciągną uwagę innych twórców treści w sieci. Dzięki temu, że inni twórcy odwołują się do naszej strony, nasza witryna zyskuje większą widoczność, co prowadzi do wzrostu ruchu na naszej stronie.

Wzrost autorytetu strony

Dzięki linkom, które pozyskujemy ze stron lub sieci społecznościowych, zwiększa się autorytet naszej strony w oczach algorytmów Google. Im większy autorytet strony, tym wyższe pozycje w Google.

Budowanie relacji z webmasterami

Link baiting ma również kolejną zaletę, czyli budowanie relacji w sieci. Dzięki wartościowym treściom, które tworzymy, zyskujemy zaufanie właścicieli stron i stajemy się dla nich wartościowym partnerem w budowaniu sieci kontaktów.

Wzrost popularności marki

Jeśli tworzymy treści, które przyciągają uwagę użytkowników, zyskuje na tym również nasza marka. Link baiting pozwala nam na budowanie pozytywnego wizerunku marki i zwiększenie jej rozpoznawalności wśród użytkowników / klientów.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Link baiting to jeden ze sposobów na pozyskanie linków w naturalny sposób, dzięki czemu ograniczamy wydatki na zakup linków czy reklamę Google Ads / Facebook.

Podsumowanie

Podsumowując, link baiting może być bardzo skuteczną metodą na pozyskanie wartościowych linków, zwiększenie rozpoznawalności marki, wzrost autorytetu strony i nawiązanie trwałych relacji z innymi webmasterami.

Uważam, że zdecydowanie warto wypróbować!

Podziel się tym postem:

Podobne posty

Agnieszka Mrugała
zamów bezpłatną konsultację dotyczącą twojej strony